Dit is de Nieuwsbrief van de Beroepsvereniging voor Stoelmasseurs van april 2023.
Onderwerpen in deze nieuwsbrief:
• Van het bestuur
• Agenda
• Rubriek op Facebook: Wat zeg jij?
• Reminder: meld je aan voor de ALV op 23 april 2023
• Modelovereenkomst Wet DBA
Van het bestuur

Een tijdje terug was ik bij een bedrijf aan het masseren en ik kreeg daar een erg vermoeide jonge moeder op mijn stoel. Op de werkvloer had ze haar vrolijke masker op, maar eenmaal op mijn stoel begon ze helemaal te beven. Het moederschap, met een huilbaby van 6 maanden oud en een bijna fulltime leidinggevende baan, is ook niet niks. Ik gaf haar een ontspanningsmassage en gaf haar natuurlijk na afloop de wijze woorden mee: ‘Zorg eerst goed voor jezelf; daarna kun je ook goed voor een ander zorgen’.
Bij thuiskomst vertelde ik aan mijn man dat ik regelmatig vermoeide mensen op mijn stoel heb en dat ik niet zo goed begrijp waarom mensen niet vaker voor hun eigen welzijn kiezen. Mijn man keek mij aan en zei: ‘Dat snap ik ook niet. Ik ken ook iemand, die de laatste tijd gaat werken en ’s morgens eerst een paracetamol pakt’. Ik koos meteen een ander onderwerp (iets met te heet onder mijn voeten). Vrijdagochtend besloot ik toch mijn opdrachtgever te bellen en te vragen of hij voor de dinsdag daarop nog een andere masseur kon regelen. Gelukkig was de vervanging snel geregeld en was ik toch wel trots op mijzelf. Twee dagen vrij achter elkaar, na een veel te druk weekend.
Zaterdag ging ik met mijn man naar een receptie van een klant. De buurvrouw van de klant zei dat ze het zo goed vond dat mijn klant zich liet masseren met zo’n stressvolle baan. En toen vroeg ze: ‘Hoe doe jij dat nu met zo’n fysieke baan?’ Nou zei ik stoer: ‘Als het even teveel is voor mijn lichaam, vraag ik gewoon of een andere collega in kan vallen. Ook ik moet namelijk goed voor mezelf zorgen’.
Aanstaande zondag – 23 april – organiseren wij bij de BvS de workshop ‘Fascia Fit’. Als jij ook nog wel wat beter voor jezelf kunt zorgen, meld je dan nog snel aan!
Wendy
Bestuurslid BvS
Agenda
-
23 april 2023 Online Algemene Leden Vergadering

Op zondag 23 april hebben wij onze jaarlijkse ALV. Deze keer online en live in Bilthoven voordat de workshops beginnen. De ALV is alleen voor leden. We gaan o.a. het jaarverslag, jaarplan, begroting, kascontrole etc. bespreken. Deze ALV is vóór de workshop van Jaana Siltasalmi en Miranda Tabak.
23 april 09:50 – 11:00 at online via Zoom
-
23 april 2023 workshop Geheim van shiatsu en ALV (VOL!)

Als je een goede Shiatsu behandeling hebt ondergaan weet je het. Er Is Iets Mee. Er is iets herkenbaars, iets speciaals, iets bijzonders aan Shiatsu dat je niet kunt missen. Maar wat is het? Wat maakt van Shiatsu Shiatsu? Tijdens deze dag gaat Jaana Siltasalmi van Hands On Tao je het geheim verklappen.
23 april 10:00 – 16:00 at NGS Bilthoven
-
23 april 2023 workshop fascia fit en ALV (NOG 1 PLAATS VRIJ)

Fascia Fit is in de basis een uniek zelfzorg programma waarbij je, met foamrollers en therapieballen, het zenuwstelsel kalmeert, de conditie van fascia verbetert en het lichaamsbewustzijn vergroot.
Tijdens deze workshop ga je zelf een aantal eenvoudige, maar doeltreffende fascia oefeningen ervaren, die meer rust, ruimte en beweging brengen in Body & Mind. Daarbij nemen we de belangrijkste richtlijnen en technieken door om de fascia optimaal te stimuleren.
Miranda Tabak en Rob Beenker hebben contact met elkaar gehad, zodat deze workshop (en die van Rob op 12 maart jl) niet hetzelfde zijn, maar elkaar versterken.
23 april 10:00 – 16:00 at NGS Bilthoven
-
4 juni 2023 workshop Bamboe massage voor op de stoel (VOL!)

Op zondag 4 juni 2023 organiseert de BvS de workshop BamboeMassage op de massagestoel, gegeven door Christina Soemarnie Blei-Amatdoelrasit van SoeReiMas.
4 juni 10:00 – 16:00 at NGS Bilthoven
-
4 juni 2023 workshop Holistisch Energetisch stoelmasseren (NOG 1 PLAATS VRIJ)

Op zondag 4 juni 2023 organiseert de BvS de workshop Holistisch Energetisch stoelmasseren, gegeven door Marjon Oostveen.
Als bevlogen holistisch (stoel)masseur, lichaamsgericht coach en massage docent neem ik jullie in deze workshop graag mee om te masseren vanuit het holistische gedachtengoed. Om de mens meer te leren zien als geheel, voorbij zijn/haar fysieke lichaam.
Deze workshop zal onderverdeeld zijn in theorie, oefeningen, en dit in de praktijk ervaren op de massagestoel; waardoor je verrijkt en voortaan met meer bewustwording je stoelmassages zult kunnen uitvoeren.
4 juni 10:00 – 16:00 at NGS Bilthoven
-
2 juli 2023 Stoelmassage bij kanker

Introductie workshop Stoelmassage bij kanker door Klara van Zuijdam van Touch for Care.
In de ochtend gaan we samen aan de slag met de ziekte kanker en de behandelingen die mensen hiervoor krijgen. De gevolgen van deze behandelingen (soms levenslang) voor het lichaam.
Wat is belangrijk om te weten als je een stoelmassage geeft?
Aandachtspunten, wat kan wel en wat beter niet.
Hoe kun je je stoelmassageplan daarop aanpassen?
In de middag gaan we met elkaar praktisch aan de slag op de stoel.2 juli 10:00 – 16:00 at NGS Bilthoven
-
2 juli 2023 workshop masseren met klankschalen
Op zondag 2 juli 2023 organiseert de BvS de workshop masseren met klankschalen, gegeven door Patricia Verbruggen. Informatie volgt zo snel mogelijk.
2 juli 10:00 – 16:00 at NGS Bilthoven
-
10 sept 2023 BvS ledendag

De BvS ledendag van vorig jaar werd erg goed ontvangen bij de deelnemers. Daarom hebben we besloten om dit jaar weer een leden-dag te organiseren. Een praktische dag met korte, maar superinteressante ……… (we zijn nog in gesprek met …;) ) Kijk regelmatig voor de aanvullingen op deze pagina en op facebook.
10 september 10:00 – 16:00 at NGS Bilthoven
-
5 november 2023 workshop polariteitsmassage voor stoelmasseurs

Kom kennismaken met de polariteitsmassage en ervaar wat dit kan toevoegen aan jouw stoelmassage.
Je krijgt in deze workshop een korte introductie in de achtergrond, je leert een aantal polarisaties die je kunt toepassen tijdens een stoelmassage en door een paar massagetechnieken ga je ervaren wat de verschillen zijn tussen de Vijf Elementen (Aarde, Water, Vuur, Lucht en Ether).
5 november 10:00 – 16:00 at NGS Bilthoven
-
5 november 2023 workshop reanimatie

Workshop Reanimatie. Het is de bedoeling dat ik tijdens deze workshop een training Reanimatie met AED gebruik ga geven. Aan het einde van de training weet de deelnemer wat hij/zij moet doen met een client die onwel wordt, kan hij/zij een reanimatie uitvoeren en een AED gebruiken en weet hij/zij wat er in het lichaam gebeurt tijdens een reanimatie en met het gebruik van een AED Met certificaat voor herhaling reanimatie.
5 november 10:00 – 16:00 at NGS Bilthoven
-
10 december 2023
Op zondag 10 december 2023 organiseert de BvS de laatste workshop van het jaar. Informatie over de inhoud volgt zo snel mogelijk.
10 december 10:00 – 16:00 at NGS Bilthoven
Rubriek op Facebook: Wat zeg jij?
Elke eerste woensdag van de maand plaatsen wij op Facebook een vraag. Een antwoord is niet goed of fout. Het doel is om met elkaar te sparren over de gestelde vraag. Misschien levert het ook mooie nieuwe inzichten op!
Wij – het bestuur van de BvS – zijn aan het nadenken over hoe wij een steentje bij kunnen dragen om te verduurzamen.
Welke hoofdsteundoekjes gebruik jij?
Zou jij uitwasbare hoofdsteundoekjes willen?
Badstof, katoen of….?
Er reageerden 36 leden. Een greep uit de reacties:
Jolande Meijer: ‘ Ik gebruik deze katoenen doekjes ook .. strik ze vast en gebruik ze nog steeds. Toen (let wel: ongeveer 20 jaar geleden — pff ) gekocht bij Touch Pro!
Ik blijf het heel prettig vinden!’
Ans ten Cate: ‘Ik gebruik disposable omdat die van microvezel te klein zijn. Dus ben zeker op zoek naar een alternatief. Ben zelf geen naaister. 🙄’
Elkan Zandvliet: ‘Ik gebruik al 23 jaar flanellen en fleece uitwasbare doekjes die je om de hoofdsteun knoopt.’
Ans van der Laan: ‘Ik gebruik al jaren een katoenen versie, die leg ik op de hoofdsteun net zoals de wegwerp-versie. Ik maak ze zelf. (Leg een disposable op een lap katoen en knip langs de omtrek, daarna de rand met een zigzag steek op de naaimachine afwerken.) In Corona tijd wel disposables gebruikt, maar nu weer terug naar de katoenen versie. Dat voelt ook prettiger aan het gezicht, hoor ik van de klanten. 🍀’
Cindy Vellekoop: ‘Ik gebruik de hoofdsteunhoezen van new eco. Die zijn eigenlijk voor op de tafel. Nu op het to do lijstje om zelf te maken. Disposables gebruik ik van earthlite. Die blijven mooi zitten, wel duurder maar ze gaan helemaal om de hoofdsteun heen.’
Machteld van Roijen: ‘Op dit moment gebruik ik de non woven disposables (niet de papieren), deze kun je minimaal 1x wassen, soms 2x. Aan het eind van een massage dag verzamel ik ze, vaak 12 tot 15 stuks, in een waszak, en leg ik ze bij de wekelijkse facecover verzameling (soms 40+ stuks) en was ik de hele bups in een grote waszak en was ik ze op 40 graden.
Als ze uit de was komen leg ik ze keurig uitgevouwen op elkaar en drogen ze weer mooi plat op…
Je kunt ze dan nog eventueel lichtjes strijken, dan zijn ze weer als nieuw.
Was ze zo vaak als jij denkt dat ze er nog goed uit zien!!’
Mijn Handdruk: ‘Ik gebruik de face covers van Massagedoekje.nl. Ik gooi ze na 1 x gebruik weg. Ik zelf vind op de een of andere manier wegwerp doekjes hygiënischer / professioneler overkomen naar de klant.’
Jannie Smit: ‘Ja BvS kan daar zeker wat in betekenen wat mij betreft. Ik zou wel uitwasbare hoofdsteundoekjes willen.’
Heb je zelf nog een leuke vraag? Stuur dan een mail naar info@verenigingvoorstoelmasseurs.nl, of stuur een persoonlijk Facebook bericht naar Wendy, of zet hem zelf op facebook.
Reminder: meld je aan voor de ALV op zondag 23 april 2023

Alle actieve leden (271) van onze beroepsvereniging hebben een uitnodiging ontvangen voor de Algemene Leden Vergadering (ALV) op zondag 23 april 2023.
De ALV is zowel fysiek als online bij te wonen.
Op de agenda staat – onder andere – het:
- jaarverslag, inclusief jaarrekening 2022
- verslag kascommissie
- jaarplan 2023, inclusief begroting
- herbenoeming Wendy Pruimboom tot bestuurslid
Heb je de uitnodiging al wel voorbij zien komen, maar heb je je nog niet aangemeld? Doe dat dan alsnog zo snel mogelijk!
Modelovereenkomst Wet DBA

De wet Deregulering Beoordeling Arbeidsrelaties (wet DBA) zorgt ervoor dat de opdrachtgever en de zzp’er (de opdrachtnemer) samen verantwoordelijk zijn voor de fiscale gevolgen van hun arbeidsrelatie. Zij moeten dus samen bepalen hoe zij hun arbeidsrelatie invullen: als dienstbetrekking (loondienst) of niet als dienstbetrekking. In dat laatste geval kan het verstandig zijn een modelovereenkomst te gebruiken.
Op onze website vind je op de pagina Downloads (deze pagina hangt onder het menu ‘Informatie’) een voorbeeld van een modelovereenkomst. Let op: je moet wel ingelogd zijn als lid van de BvS om deze pagina te kunnen bekijken.
Deze modelovereenkomst is inmiddels gedateerd (2016). Een nieuwe geupdate versie komt binnenkort online. Volg onze Facebook- en LinkedIn-pagina om op de hoogte te blijven!